طراحی لوگو حرفه ای✒️قیمت طراحی لوگو حرفه ای

single_02

طراحی اسم شرکت

اهمیت طراحی لوگوی حرفه ای به گونه ‌ای است که بدون تردید هنگامی که سخن از کمپانی های بزرگی مانند اپل، آدیداس، نایک و یا وب سایت های مختلف مانند توییتر و اینستاگرام می‌شود، نخستین گزینه ‌ای که به ذهن شما خطور می کند، لوگو و نشان تجاری این شرکت ها خواهد بود. بدون شک یکی از مهمترین راهکارها برای برندسازی شرکت، طراحی لوگو به صورت منحصر به فرد و استاندارد خواهد بود. اگر قصد دارید برای کسب و کار خود یک برندینگ ایجاد کنید و به دنبال متفاوت نشان دادن خود از سایر کمپانی ها و سازمان ها هستید، طراحی لوگو در این زمینه به شما موفقیت بخشیده و می توانید به راحتی برند خود را در ذهن مخاطب مجسم کنید.

 

یک لوگوی خوب سنگ بنای برند شماست. لوگو به مشتریان کمک می کند تا بفهمند شما چه کاری انجام می دهید، چه کسی هستید و برای چه چیزی ارزش قائل هستید. این برای یک تصویر کوچک مسئولیت بزرگی است! در اینجا لوگو را تعریف میکنیم و اینکه چگونه می توان از آن حداکثر استفاده را کرد.

مشاهده اطلاعات بیشتر

در سطح بسیار پایه،لوگوها نمادهایی هستند که از متن و تصاویر تشکیل شده اند و به ما کمک می کنند برندهایی را که دوست داریم شناسایی کنیم، اما آنها می توانند حرف بیشتری برای گفتن داشته باشند! یک لوگوی خوب سنگ بنای برند شماست. لوگو به مشتریان کمک می کند تا بفهمند شما چه کاری انجام می دهید، چه کسی هستید و برای چه چیزی ارزش قائل هستید. این برای یک تصویر کوچک مسئولیت بزرگی است! در اینجا لوگو را تعریف میکنیم و اینکه چگونه می توان از آن حداکثر استفاده را کرد.

لوگو نمادی متشکل از متن و تصاویر است که یک کسب و کار را مشخص می کند. یک لوگوی خوب نشان می دهد که یک شرکت چه کاری انجام می دهد و برند برای چه چیز هایی ارزش قائل است. بسته به نوع، یک لوگو معمولاً از یک نماد یا علامت تجاری و یک لوگو تایپ به همراه یک برچسب تشکیل شده است.

لوگو چه کاری انجام می دهد؟

لوگوها به غیر از ظاهر زیبا عملکرد های زیادی را انجام می دهند. لوگو شما را از رقبا متمایز می کند. شاید اساسی ترین کارکرد لوگو این باشد که به کسب و کار شما یک علامت منحصر به فرد بدهد که شما را از سایر مشاغل متمایز کند. قبل از اینکه برای کسب و کار خود یک لوگو طراحی کنید، باید در مورد ظاهر رقبای خود تحقیق کنید تا بتوانید موقعیت خود را به دست آورید. ویژه در صورتی مهم است که کسب و کار شما دارای رقابت باشد (که 99.9 درصد آنها دارای رقابت هستند).

بررسی کنید که چگونه لوگوی دندانپزشکی کاکتوس با در نظر گرفتن ویژگی منحصر به فرد در جغرافیا و تبدیل آن به یک مسواک، خود را از دریای لوگوهای دندان کلیشه ای در صنعت دندانپزشکی جدا می کند. البته، شما نمی خواهید آنقدر غیرعادی باشید که مشتریان احتمالی برند شما را درک نکنند.

لوگو اطلاعات کلیدی در مورد کسب و کار شما را مشخص می کند

همراه با مرز بندی کسب و کار شما، یک لوگوی خوب همچنین اطلاعات مهمی در مورد شرکت به مشتری ارائه می دهد: لوگو می تواند هم با خدماتی که در حرفه خود ارائه می کنید و هم با جمعیت مورد نظر و ارزش های برند شما ارتباط برقرار کند.
به عنوان مثال، یک شرکت ممکن است از تصاویر مدار در لوگوی خود استفاده کند تا نشان دهد که در صنعت نرم افزار فعالیت می کند یا از رنگ خاصی مثل سبز برای تعهد به محیط زیست استفاده کنند و حتی از یک فونت شیک برای بر جسته کردن و لوکس بودن حرفه شان استفاده کنند.

طراحی لوگو باعث شناخت برند می شود

لوگوها همچنین یک تأثیر بصری به جای می گذارند که به مشتریان تان یادآوری می کند که حرفه شما پابرجاست.به عبارت دیگر، لوگوها می توانند ارتباط بصری پرقدرت با یک کسب و کار ایجاد کنند. این ارتباط به مشتریان کمک می کند تا برند شما را در ذهن نگه دارند. به برندهایی مانند نایک یا مک دونالد فکر کنید، که لوگوهای آن را می‌توان فوراً با نام یا بدون نام ضمیمه در همه جا تشخیص داد. جای تعجب نیست که لوگوها بخش مرکزی هویت یک برند هستند.

عناصر مهم در طراحی لوگو حرفه ای

اکنون که می دانیم یک لوگو چه کاری انجام می دهد، بیایید ببینیم آنها از چه چیزی ساخته شده اند. در حالی که هیچ پاسخ قطعی وجود ندارد، ما می توانیم برخی از عناصر رایج طراحی لوگو را تجزیه کنیم. این عناصر با هم 7 نوع لوگو را تشکیل می دهند.

طراحی لوگو تایپوگرافی

زمانی که نوبت به شکل می رسد، یک لوگو معمولا حاوی نوعی عنصر تایپوگرافی است این می تواند از یک حرف تک به سبک مونوگرام تا مخفف یا عنوان کامل کسب و کار متغیر باشد.

 طراحی لوگو تصویر سازی

گاهی طراحی لوگو تایپوگرافی با نمادها یا نشانه های تصویری همراه است. اینها می توانند معرف یا متشکل از عناصر هندسی خیالی باشند. در موارد خاص، لوگوها همچنین شامل عناصر تزئینی مانند کارهای خطی یا نقطه گذاری تصویری مانند ستاره های کوچک یا خطوط نقطه چین هستند که قطعا به تنهایی تصویر خاص و مستقل ایجاد نمی کنند.

رنگ در طراحی لوگو

بعد از طراحی اولیه لوگو، رنگ می آید. لوگوها می توانند سیاه و سفید، تک رنگ یا رنگارنگ باشند لوگوهای رنگارنگ اغلب دارای پالت رنگ هستند که یا هم خانواده ی رنگ های مشابه یا مکملی از رنگ های سرد یا گرم هستند.

متن زمینه در طراحی لوگو

در برخی موارد، زمینه ای که در طراحی لوگو حرفه ای استفاده می شود نیز تعریف می شود پس در نظر گرفتن زمان و جایگاه استفاده از لوگوها مهم هست. معمولاً ما لوگوها را آنلاین، روی کارت های ویزیت، در ویترین فروشگاه ها و تبلیغات می بینیم و آن را چاپ می کند. اما کسب و کار شما ممکن است نیازهای خاصی داشته باشد.

قیمت طراحی لوگو حرفه ای

پیش از پاسخ به سوال قیمت طراحی لوگو، هزینه طراحی لوگو حرفه ای یا تعرفه طراحی آرم و مواردی از این دست، باید گفت که اساسا نرخ گذاری روی یک خدمت خاص، به عوامل متعددی بستگی دارد و اینگونه نیست که یک نرخ ثابت و معین مثل یک کالای مصرفی وجود داشته باشد.

مهارت طراح، تجربه طراح، عضویت در انجمن صنفی طراحان گرافیک، رزومه قوی، خلاقیت و پشتیبانی و فرآیند حرفه ای بریف طراحی لوگو، سبک طراحی لوگو، تعداد اتود لوگو، زمان انجام پروژه، زبان طراحی، و موارد دیگر در این قیمت طراحی لوگو حرفه ای موثر است. برای اطلاع از جزییات بیشتر،با کارشناسان ما تماس بگیرید.

عناصر ثابت یا پویا در طراحی لوگو حرفه ای

یکی از انشعابات قابل ذکر که در طراحی لوگو وجود دارد تصمیم به ایجاد یک لوگوی ثابت که همه جا یکسان به نظر می رسد یا یک لوگو پویا که بسته به زمینه آن تغییر می کند.

تفاوت لوگو با برندینگ چیست؟

یکی از اشتباهات رایج که اغلب می بینیم درک تفاوت بین لوگو و برند است پیچیده به نظر می رسد اما تفاوت بسیار ساده است: برند شما مجموعه ای از تصوراتی است که مردم درباره شرکت شما دارند به عبارت دیگر، می توان آن را به عنوان ذهنیت تصویری بزرگی در نظر گرفت که بر روی مشتری شرکت شما تاثیر می گذارد می توان این تاثیر را از طریق چیزهای زیادی مانند تبلیغات، آگهی‌های بازرگانی، خدمات مشتری و حتی لوگو به جا بگذارید.

درست است، لوگوی شما بخشی از برندسازی شماست (نه برعکس) برای مثال، در حالی که لوگوی اپل نمادین است و فورا قابل تشخیص است، این فقط چیزی نیست که هویت برند ظریف، با کاربری آسان و مشتری پسند آنها را ایجاد می کند. آن صفات از طریق انتخاب طراحی های شما در تبلیغات بیلبورد،پیام های بازرگانی،طراحی وب و چیدمان سایت فروشگاهی مطرح می شوند. لوگو ارتباط بصری آن چیزها را به سادگی دارد به علاوه بیایید با آن روبرو شویم، اپل بدون آن اپل دوست داشتنی و تا حدی خورده شده یکسان نخواهد بود.


 

 

جدیدترین مقالات مرتبط