تماس با بارمان وب

⭐️اصول تایپوگرافی در طراحی لوگو حرفه ای برای رشد کسب و کار و برند شما⭐️

طراحی لوگو حرفه ای یک اصطلاح عمومی است که نشان یک شرکت را توصیف می کند. لوگو بخشی از سیستم هویت برند است که به مشتریان کمک می کند تا یک تجارت را از دیگری متمایز کنند. سایر عناصر یک سیستم هویت برند عبارتند از نام شرکت، برچسب، پالت رنگ، فونت لوگو یا نوع لوگو، و سبک تصویری که در یک وب سایت می بینید. به عنوان مثال، یک نوع تصویر خاص یا سبک عکاسی، مانند «نشان دادن به مشتریان خوشحال که محصول را دریافت می‌کنند.

لوگو تایپوگرافی

به طور سنتی، وقتی در مورد یک لوگو صحبت می شود، بیشتر مردم به جای یک لوگو که از تایپوگرافی ساخته شده است، یک لوگو را به عنوان یک علامت با یک نماد (تصویر کوچکی که گاهی اوقات "آیکون" نامیده می شود) در نظر می گیرند. بنابراین، یک لوگو می‌تواند از یک نماد لوگو و نام شرکت که به صورت متن نوشته شده باشد (علامت کلمه یا لوگوتایپ) باشد. وقتی هر دو با هم باشند، به آن یک لوگوی ترکیبی یا به سادگی یک "لوگو" می گویند.

طراحان برند، بخشی از لوگو را که با نوع "وردمارک" تنظیم شده است، می نامند. (درباره علائم کلمات مدرن و اینکه چگونه لوگوهای معروف و برخی از بهترین علامت های کلمه در طول زمان تغییر کرده اند). سایر اصطلاحات برای "واژه علامت" "لوگوی تایپوگرافی" یا "آرم متنی" است.

علامت های کلمه یا لوگوهای ساخته شده از تایپوگرافی همیشه در صنایع خلاقانه مانند مد و معماری و در صنایع زیبایی و سلامتی محبوب بوده اند. اما حقیقت این است که حتی بسیاری از شرکت‌های بزرگ فناوری از همان ابتدا این سبک لوگوی مینیمال را پذیرفته‌اند مانند گوگل، eBay، Etsy، IBM و Dell نمونه‌های معروفی هستند.

یک تصور غلط رایج وجود دارد که لوگو تایپوگرافی به سادگی یک فونت زیبا هستند که تایپ شده و به عنوان یک لوگو در نظر گرفته شده است. با این حال، این نمی تواند بیشتر از واقعیت باشد.هنگام طراحی لوگو تایپوگرافی، باید فونت آن را انتخاب کنید و سپس ردیابی، کرنینگ و حروف جداگانه را ویرایش کنید تا یک طراحی لوگو حرفه ای ایجاد کنید. شما همچنین می خواهید کمی خلاقیت در آن بپاشید.

در این مقاله می‌خواهیم به شما توضیح دهیم که این فرآیند طراحی لوگو تایپوگرافی چگونه است و چگونه از آن برای مشتریان استفاده کنیم.

مبانی تایپوگرافی

قبل از اینکه بخواهیم به نحوه انتخاب یک فونت و طراحی لوگو حرفه ای بپردازیم، باید چند اصول اولیه تایپوگرافی را پوشش دهیم.

ابتدا، اجازه دهید به سرعت تفاوت های بین چهار نوع اصلی را پوشش دهیم.

فونت های سریف(Serif)

فونت های Serif بر اساس خطوط موجود در هر حرف طبقه بندی می شوند. خودی ها، که شما اکنون هستید، به این خطوط به عنوان پا اشاره می کنند. این فونت ها بیشتر سنتی، کلاسیک و رسمی در نظر گرفته می شوند.فوت های روی هر حروف، فونت های سریف را خواناتر می کند. به همین دلیل است که این فونت ها بیشتر در رمان ها و روزنامه ها دیده می شوند.فونت های کلاسیک طی زمان زیبایی خود را از دست نمی دهند. آن ها سنتی و پیچیده هستند. فونت های سریف (Serif) برای برندهایی هستند که می خواهند این ویژگی ها را به مخاطب یادآوری کنند. رولکس، پرادا و مرسدس بنز برندهای قدیمی و لوکسی هستند که از این نوع فونت در لوگوی خود استفاده می کنند.برای اطلاع از قیمت طراحی لوگو میتونید با کارشناسان بارمان وب تماس بگیرید.

فونت های سنس سریف

Sans Serif به معنای واقعی کلمه به "بدون سریف" ترجمه می شود. این بدان معنی است که هیچ فوتی در هیچ حروفی وجود ندارد. این فونت ها مدرن محسوب می شوند.فونت‌ های Sans Serif اغلب برای وب‌ سایت‌ها و دیگر پلت‌ فرم‌های دیجیتال استفاده می‌شوند، زیرا کمتر حواس خواننده را پرت می‌کنند.

از جمله فونت های خاص برای طراحی لوگو است که خوانایی آسان و همچنین مدرن بودنشان به خوبی با اکثر اشکال و طراحی های برندتان هماهنگ می شود. از این فونت ها برای لوگوهایی که مینیمال و ساده هستند، استفاده کنید.فونت های سنس سریف در حال حاضر ترند و یک فونت خاص طراحی لوگو حرفه ای هستند و به علت خوانایی بالا در صفحه های نمایش، برای برندهای آنلاین استفاده می شوند. می توان گفت این فونت ها در عین سادگی قدرتمند هستند.

فونت دست نویس(شکسته)

فونت های اسکریپت معمولاً شبیه دستخط خط شکسته یا خوشنویسی هستند. فونت‌ های اسکریپت نسبت به سریف یا سنس سریف برای تفسیر بازتر هستند، بنابراین سبک می‌تواند از سنتی تا مدرن متفاوت باشد.

فونت های اسکریپت (script) یا نوشتاری نیز از انواع «فونت برای طراحی لوگو حرفه ای» هستند که شبیه به دستخط واقعی طراحی شده اند. آن ها گاهی ممکن است کمی خشن تر و زمخت تر به نظر برسند اما ظاهر کاربردی تری دارند. در لوگو برندهای ریبن، هالمارک و ویرجین از این نوع فونت استفاده شده است.

فونت های خط شکسته نیز رسمی، زیبا و لطیف هستند. اما تغییر اندازه لوگویی که این فونت ها را داشته باشد، می تواند مشکلاتی برای خوانایی به وجود آورد. این فونت ها در بهترین حالت باید کوتاه باشند تا خوانایی حفظ شود.

خیلی از افراد آن ها را مناسب برای فونت طراحی لوگو می دانند، گرچه برای هر برندی مناسب نیستند. اگر از فونت اسکریپت برای طراحی لوگویتان استفاده می کنید، مطمئن شوید که با احساسی که برندتان می خواهد انتقال دهد، مطابق باشند.

فونت های نمایشی

بسیاری از مشاغل ترجیح می دهند به جای انتخاب فونت خاص برای طراحی لوگو، فونتشان را طراحی کنند تا از دیگران متمایز باشند. فونت های نمایشی، تزئینی یا Display انواع مختلفی دارند و هرکدام منحصر به فرد هستند.

یک فونت خاص طراحی لوگوی به یادماندنی می تواند به خاص و متمایز ساختن برندتان کمک کند و میان جامعه هدف شما بدرخشد. فونت دیزنی، الهام گرفته شده از امضای والت دیزنی است. این فونت سفارشی با نام Waltograph نمادین و سرگرم کننده است و می تواند نمایانگر داستان های جادویی و شگفت انگیز باشد.

فونت‌های نمایشی که به عنوان فونت‌ های تزئینی یا جدید نیز شناخته می‌شوند، باید چشم‌نواز باشند. آنها فونت های عجیب و غریب تری هستند و بهتر است در دوزهای کوچک استفاده شوند. مشابه اسکریپت، این فونت ها می توانند از سنتی تا مدرن متفاوت باشند.

بعد، اجازه دهید تنظیمات اولیه تایپوگرافی را پوشش دهیم

فاصله حروف در طراحی لوگو

ردیابی فضای کلی بین کاراکترها است که گاهی اوقات فاصله کاراکترها نیز نامیده می شود. اکثر برنامه‌ها به شما امکان می‌دهند بسته به نیازتان ردیابی را فشرده یا گسترش دهید. اساساً، زمانی است که به برنامه طراحی خود (بخوانید: Adobe Illustrator*) می گویید که می خواهید همه حروف شما درجه ای از فاصله مساوی بین آنها داشته باشند.به عنوان مثال، آیا تا به حال فونت اسکریپتی را دیده اید که حروف به هم متصل نباشند؟ این به دلیل فاصله حروف نادرست است.برای اطلاع از قیمت طراحی لوگو حرفه ای میتونید از سایت بارمان وب دیدن کنید.

کرنینگ در طراحی لوگو

Kerning اغلب با ردیابی اشتباه گرفته می شود زیرا مفاهیم مشابهی هستند. Kerning تنظیم فاصله بین حروف جداگانه است. اساساً، زمانی است که شما فونتی دارید که تناسب دیگری دارد، اما حروف جداگانه نیاز به مقداری تنظیم دارند تا خواناتر شوند.مجموعه‌ای از حروف هستند که اغلب با هم دیده می‌شوند که ممکن است بدون تعدیل هسته، عجیب به نظر برسند.

اکنون که تنظیمات اولیه و ضروری را در تایپوگرافی لوگو انجام داده اید، زمان آن رسیده است که چیزی واقعاً سفارشی ایجاد کنید.

ایده های لازم برای طراحی لوگو تایپوگرافی

بیایید در مورد چند روش صحبت کنیم که با استفاده از آنها می توانید یک تایپ فیس معمولی بگیرید و آن را به یک لوگوی برند تبدیل کنید.

از فضای منفی استفاده کنید

یکی از خلاقانه ترین راه هایی که می توانید لوگو تایپوگرافی خود را به روز کنید، استفاده از فضای منفی است. فضای منفی هر فضایی در اطراف یا بین سوژه است.در طراحی لوگو، این بیشتر در لوگو فدکس استفاده می شود. همچنین می توانید نمونه هایی از این را در USA Network و VAIO مشاهده کنید.

ترکیب حروف در طراحی لوگو تایپوگرافی

یکی دیگر از راه‌های خلاقانه برای سفارشی کردن لوگو تایپوگرافی، ترکیب حروف جداگانه است. وقتی فرم های حروف جداگانه را ترکیب می کنید، می توانید یک تجربه واقعا منحصر به فرد ایجاد کنید.در طراحی لوگو حرفه ای، این بیشتر در لوگو چنل استفاده می شود. همچنین می توانید نمونه هایی از آن را در ایو سن لوران و چند لوگوی مدرن دیگر مشاهده کنید.

شکل حروف را تغییر دهید

یکی از راه‌های خلاقانه برای سفارشی کردن لوگو تایپوگرافی، تغییر شکل، اندازه، جهت حروف است. این می تواند ظاهری واقعا منحصر به فرد ایجاد کند که فراموش کردن آن سخت است. در طراحی لوگو حرفه ای، این بیشتر در لوگوی دل استفاده می شود. شما همچنین می توانید نمونه هایی از این را در Staples و بسیاری از لوگوهای دیگر مشاهده کنید.

تنوع رنگ در لوگو تایپوگرافی

یک لوگو تایپوگرافی همیشه نیازی به تغییر فقط تایپوگرافی برای منحصر به فرد بودن ندارد. استفاده از تنوع رنگی بازیگوش همچنین می تواند لوگو را برجسته و منحصر به فرد کند.در طراحی لوگو، این بیشتر در لوگوی Baskin Robin استفاده می شود. همچنین می توانید نمونه هایی از آن را در گوگل و eBay مشاهده کنید.

شکل حروف را به تصویر یا نماد تبدیل کنید

یکی از سرگرم کننده ترین راه ها برای سفارشی کردن لوگو تایپوگرافی خود، تغییر حروف به تصاویر، نمادها یا گرافیک است.در طراحی لوگو حرفه ای، این بیشتر در لوگو ال جی استفاده می شود. همچنین می توانید نمونه هایی از این را در Airbnb و Staples مشاهده کنید.

همانطور که می بینید، لوگوهای تایپوگرافی بسیار بیشتر از انتخاب یک فونت هستند. ایجاد یک لوگوی واقعی به زمان، توجه و خلاقیت نیاز دارد!

مزایای استفاده از طراحی لوگو تایپوگرافی

دو دلیل وجود دارد که چرا لوگو های تایپوگرافی یا علائم کلمه بسیار محبوب هستند: یکی، آنها فقط مدرن تر به نظر می رسند. مینیمالیسم برای مدتی رواج داشته و هنوز هم هست. لوگوتایپ (Word Mark) با اطمینان می گوید: "این نام من است، آن را بگیرید یا بگذارید - من نیازی به دکوراسیون ندارم."

دوم، لوگو های تایپوگرافی می توانند در کاربرد آنها در یک محصول واقعی و دارایی های بازاریابی کاربردی تر باشند. لوگو تایپوگرافی اغلب به فضای کمتری نیاز دارد. هر پیکسل در نوار منو یک وب سایت وقتی در تلفن مشاهده می شود به حساب می آید.