تماس با بارمان وب

طراحی لوگو حرفه ای☀️لوگو مناسب برای کسب و کار شما

برای صاحبان مشاغل کوچک، تعیین لوگوی مناسب گامی مهم در مسیر کارآفرینی است که جهش از یک ایده روی کاغذ و تبدیل آن به یک شرکت رو به رشد را نشان می دهد. اصولا شما برای خلق یک لوگو حرفه ای تمام عیار ممکنه فشار زیادی احساس کنید، اما ما اینجایم تا برای رفع بخشی از این استرس کمک کنیم و شما را راهنمایی کنیم که لوگو چیست و چند نوع لوگو وجود دارد.

انواع مدل لوگو

انواع مدل لوگو

1. لوگو تایپ
2. لوگو مونوگرام
3. لوگو ترکیبی
4. لوگو تصویری
5. لوگو امبلم(Emblem)
6. لوگو مسکات(Mascot)
وقتی یک لوگو بخش مهمی از تصویر یک نام تجاری است قبل از طراحی لوگو داشتن ایده خیلی مهم است که شما را به این اطمینان برساند که خلق آن می تواند به کسب و کار شما رونق بخشد و توجه مخاطبان شما را جلب کند.

لوگو چیست؟

اما اول از همه این پرسش مطرح است که لوگو چیست؟ اصطلاح "لوگو" اغلب به عنوان ابزاری برای توصیف هر علامتی استفاده می شود که یک شرکت برای تصوبر سازی برند خود آن را طراحی می کند.

دو مقوله اصلی در طراحی لوگوی حرفه ای

اما وقتی صحبت از طراحی لوگو حرفه ای می شود دو مقوله اصلی وجود دارد:

1. لوگوهایی که فقط از حروف چاپی تشکیل شده اند به نوعی بیانگر اسم یا حروف اول یک شرکت هستند.

2. لوگوهایی حاوی متن و نشانه هستند.

در دو مقوله اصلی، پنج نوع اصل وجود دارد که هر کدام نقاط قوت و ویژگی های طراحی اسم شرکت منحصر به فرد خود را دارند.که براساس عوامل مختلفی مانند: طول نام شرکت، صنف و مشتریان احتمالی ممکن است برای شما یک سبک طراحی لوگو بهتر از دیگر سبک ها کارایی داشته باشد.هر نوع طراحی لوگو حرفه ای می‌تواند مفهوم متفاوتی داشته باشد بخصوص در سال‌ های اخیر، بخاطر افزایش کسب‌ و کار ها که صرفا آنلاین هستند سبک‌ های خاصی از لوگو محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند. حال، بیایید به هر نوع لوگو با جزئیات بیشتری بپردازیم.

1. لوگو تایپوگرافی (وردمارک)

لوگوی تایپوگرافی (وردمارک)

قدیمی ترین و اصیل ترین شکل لوگو علامت کلمه است که گاهی با عنوان لوگوتایپ شناخته می شود. این لوگو به سادگی می تواند لوگوی یک شرکت باشد. در لوگوی تایپوگرافی بدون استفاده از نمادها یا تصویرسازی،حروف نوشتاری برند به رکن اصلی لوگو تبدیل می‌شود و اسم شرکت به برند تصویری تبدیل می‌شود برای مثال نمونه های معروفی مانند کوکاکولا، گوگل و نیویورک تایمز.

در تایپو گرافی حتی بدون تصویرسازی می تواند از طریق انتخاب حروف، رنگ، ویژگی‌های کاراکتر، فاصله و اشکال لوگوهای ویژه ی را خلق کرد. سبک نوشتاری کلمات در تایپوگرافی بیانگر معنا و تداعی کننده شخصیت یک برند است صرف نظر از اینکه خودش را بازیگوش، هنری، آموزشی یا قاطع به رخ بکشد.

نحوه استفاده از لوگوهای تایپوگرافی (وردمارک)

نحوه استفاده از لوگوهای تایپوگرافی (وردمارک)

یک نکته جالب در مورد لوگوهای تایپوگرافی این است که به راحتی در رسانه ها اعمال می شوند و خیلی واضح و بدون هیچ گونه پیچیدگی می تواند برند را تشخیص داد. برای شرکت‌ ها عادی شده که لوگوی علامت کلمه را به یک حرف اول یا مونوگرام کوتاه کنند مثلا فیس‌بوک را در نظر بگیرید که از F معروف خود در بیشتر برنامه‌ های کاربردی خود استفاده می‌کند. در ادامه لوگوهای مونوگرام را توضیح خواهیم داد.

2. لوگو مونوگرام(لترمارک)

لوگوی مونوگرام(لترمارک)

اگر نام شرکت شما کوتاه نباشد، می‌توانید یک لوگوی مونوگرام (لترمارک) را بررسی کنید.لوگوی مونوگرام شامل یک تا چهار حرف است که معمولاً حروف اول یا حرف اول یک شرکت هست و به جای یک نماد سنتی استفاده می شود و هویت یک شرکت را به تصویری چشم نواز تبدیل می کند.

البته حروف اول یک شرکت به بخش کلیدی لوگو تبدیل می شود که در طراحی شما، آنها باید خوانا و در عین حال به یاد ماندنی باشند.اگر شما یک شرکت تازه وارد به بازار کار هستید اسم کامل شرکت خود را در زیر لوگو قرار دهید تا به رسمیت شناخته شود این تاکتیک برای زمانی رایج است که برندها شروع به کار می کنند.برای اطلاع از دقیق قیمت طراحی لوگو میتونید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نحوه استفاده از لوگو های مونوگرام

حروف و مونوگرام ها معمولاً از نظر ماهیت فشرده تر از لوگوهایی هستند که شامل یک تصویر هستند و در فضاهای کوچک به ویژه شکل مربع خوب به نظر می رسند. اما از آنجایی که این نوع لوگوها تنها بر متن تکیه دارند، شما باید انرژی خود را بر روی انتخاب فونت مناسب متمرکز کنید.این لوگو در عین حال که باید به راحتی خوانده شود همچینن باید متمایز و جذاب باشد. HBO، مک‌دونالدز با حرف معروف «M»، یا سی‌ های درهم تنیده در لوگوی Chanel را به عنوان نمونه‌های قابل توجه در مونوگرام ها نظر بگیرید.

3. لوگو ترکیبی

لوگوی ترکیبی

یک علامت کلمه یا حروف با یک نماد (اغلب به آن نشانگرمی گویند) چیزی است که یک لوگو ترکیبی را تشکیل می دهد. این رایج ترین نوع طراحی اسم لوگو است که تا حدی بخاطر انعطاف پذیری آن است. می‌توانید در صورت نیاز فقط از نماد (مثلاً در عکس‌های نمایه رسانه‌های اجتماعی یا فاوایکون) یا تنها از علامت کلمه یا حروف استفاده کنید.با علامت ترکیبی، یک نماد می تواند در کنار یا بالای متن،پایین یا حتی داخل متن ظاهر شود. حتی گاهی اوقات می تواند نشان دهنده یک حرف در نام شرکت باشد.

در واقع نماد، عنصر شناسایی برند شما است و می تواند انتزاعی یا تحت الفظی باشد اگر به نماد نمادین Nike swoosh دقت کنید که یک تیک صاف شده است خواهید دید که هیچ ارتباطی با نام آن ندارد بر عکس اگر آن را با لوگوی اپل مقایسه کنید می بینید نمادی است که مستقیماً به نام شرکت اشاره دارد.

نحوه استفاده از لوگو ترکیبی

شرکت هایی که در ایجاد هویت برند با طراحی لوگوی ترکیبی موفق هستند، به ناچار ممکن است به دنبال ساده سازی لوگوی خود باشند شرکت ها با استناد به نماد می توانند برای نشان دادن نام تجاری شان از تایپ فیس یا حروف چاپی استفاده کنند. اما لوگوهای ترکیبی برای کسب و کارهای جدیدی که نیاز به شناسایی برند دارند، انتخاب بهتری هستند. در نهایت، علامت ترکیبی یک راه مطمئن برای ایجاد یک لوگوی سازگار برای استفاده در رسانه ها است. در نظر بگیرید که چگونه شرکت های بزرگی مانند آدیداس و تاکو بل از این قالب در سراسر کانال ها از آن استفاده می کنند.

4. لوگو تصویری

لوگوی تصویری

طراحی لوگوی Brandmark یک تصویر یا نماد مستقل است که این علامت می تواند تصویری باشد که یک شی واقعی را نشان دهد (مانند علامت برند اپل)، یا یک شکل انتزاعی باشد. لوگو های Brandmark برای برندهایی که قبلاً به عنوان برند به رسمیت شناخته شده اند بهترین لوگو در نوع خود هستند.
نحوه استفاده از لوگوی مارک تجاری
اگر ایده لوگوی Brandmark را دوست دارید اما مطمئن نیستید که انتخاب درستی است، حتما در طراحی لوگوی ترکیبی با علامت کلمه و نماد را در نظر بگیرید. این نماد از لوگو می‌تواند به‌ عنوان یک نماد مستقل برای برنامه‌ های خاص، مانند تصاویر نمایه رسانه‌های اجتماعی یا فاویکون‌ های وب‌ سایت مورد استفاده قرار گیرد.

5-طراحی لوگو امبلم(Emblem)

طراحی امبلم(Emblem) لوگو

یکی از قدیمی ترین اشکال لوگو، نشان است. عناصر لوگوی نشان شامل متنی به سبک قدیمی در داخل ظرف (اغلب یک دایره یا شکل دیگر) است. به نشان ها، مهرها یا تاج ها فکر کنید. آرم های نماد به جای تایپوگرافی به عنوان یک تصویر منسجم در نظر گرفته می شوند. این نشان می تواند اعتبار یا ظرافت برندهایی که اغلب سابقه طولانی دارند را بخوبی نشان دهد.اما این نوع لوگو برای استفاده آنلاین انعطاف کمتری دارند. لوگو های امبلم معمولاً پیچیده هستند، بنابراین برای استفاده در رسانه‌ های اجتماعی یا کارت‌ های ویزیت کوچک‌تر می‌شوند.

نحوه استفاده از امبلم(Emblem) لوگوها

 امبلم(Emblem) لوگو به دلیل شکلشان، تصاویر پروفایل شبکه های اجتماعی شگفت انگیزی را ایجاد می کنند. آنها همچنین وقتی روی هر چیزی مثل لباس چاپ می شوند به دلیل طراحی منحصر به فردشان عالی به نظر می رسند.

6. لوگو مسکات(Mascot)

 لوگوی مسکات(Mascot)

لوگو مسکات(Mascot) شامل یک شخصیت مصور است که به عنوان سفیر یک برند عمل می کند. این نوع لوگو ها اغلب مفرح و دوستانه هستند و به مخاطبان شخصیتی می دهند که با آنها ارتباط برقرار کنند. شما اغلب لوگوی مسکات(Mascot) را به دلیل ماهیت جذاب آنها در مارک های کودکان می بینید اگر به بسیاری از شخصیت های کلوگ از تونی ببر گرفته تا توکان سام دقت کنید،متوجه این لوگوها خواهید شد.

نحوه استفاده از لوگو مسکات(Mascot)

اگر به دنبال تزریق حس زندگی و شخصیت به برند خود هستید، یک لوگوی مسکات(Mascot) انتخاب کنید. مسکات می توانند برای داستان گویی و همچنین انیمیشن سازی عالی باشند. اگر یک برنامه یا یک شرکت فناوری راه اندازی کرده اید میتوانید از لوگوهای مسکات ها برای آموزش، هیجان و درگیر کردن کاربران ابزارهای تان استفاده کنید.