تماس با بارمان وب

6 اصل مهم تایپوگرافی در طراحی لوگو حرفه ای

تایپوگرافی گیرا یکی از مهم ترین عوامل طراحی لوگو حرفه ای موفق است که هر حرفی شخصیت خاص خود را دارد و برداشت های خاص خود را بیان می کند. سبک حروف ایده آل، صدا و ارزش های یک برند را تقویت می کند، در حالی که حروف نامناسب، مخاطبان شما را دور می زند.بنابراین با وجود صدها هزار تایپ فیس برای انتخاب، چگونه می دانید کدام یک برای لوگوی شما مناسب است؟

6 اصل مهم برای انتخاب فونت لوگو

6 اصل مهم برای انتخاب فونت لوگو

در این مقاله، شش نکته لازم را برای کمک به انتخاب فونت برندتان به اشتراک می گذاریم تا بتوانید تایپوگرافی مناسبی برای طراحی لوگو خود انتخاب کنید.

1. اصول تایپوگرافی را بدانید

اصول تایپوگرافی را بدانید

قبل از ایجاد لوگویی که دارای تایپوگرافی یا کاملاً براساس اشکال تایپوگرافی می باشد، لازم است که اصول تایپوگرافی را درک کنید به این معناست که انواع مختلف حروف (Serif، sans serif، اسکریپت، تک فضایی، نمایشگر و غیره)، نحوه عملکرد مقیاس تایپوگرافی و سلسله مراتب، و مفاهیمی مانند هسته و ارتفاع خط را درک کنید.

اگر در طراحی تایپوگرافی اولیه راحت نیستید، ترکیب تایپوگرافی در طراحی لوگو چالش برانگیز می شود. اگر در تایپوگرافی نسبتاً تازه کار هستید، مدتی را صرف مطالعه نحوه استفاده آن در لوگوها و محتوای عمومی کنید.برای اطلاع از قیمت طراحی لوگو حرفه ای از سایت بارمان وب دیدن کنید.

هنگامی که آماده استفاده از تایپ در طراحی لوگوی خود هستید، خود را با سایر لوگوها در داخل و خارج از صنعت خود و نحوه ترکیب آنها با تایپ آشنا کنید. تقلید یک فایل کپی از لوگوهای دلخواه تان برای الهام گرفتن در هنگام شروع طراحی می تواند عالی باشد.

2. به مخاطبان هدف خود فکر کنید

به مخاطبان هدف خود فکر کنید

دانستن انتظارات مخاطبان برای ایجاد یک علامت کلمه یا هر نوع لوگوی دیگری کلیدی است. اگر مخاطبان شما از برند شما (یا صنعت شما به عنوان یک کل) انتظار ظاهر یا احساس خاصی دارند، باید مطمئن شوید که هر لوگویی که ایجاد می کنید آن انتظارات را برآورده می کند. اگر در حال طراحی لوگو برای یک برند جدید هستید، باید ارزش های برند شما را در نظر بگیرید و مخاطب ایده آل شما از برندی با این ارزش ها چه انتظاراتی دارد. با این حال، اگر مخاطبان شما مملو از مشتریانی از صنایع با ارزش‌های سنتی‌تر (بانک‌ها، شرکت‌های حقوقی و غیره) باشند، ممکن است کار با یک لوگوی پیشرفته نیز به خوبی پیش نرود.

طراحی لوگو برای نوسازی برند

هنگام طراحی لوگو برای نوسازی یک برند، باید مراقب باشید تا پایگاه مشتریان موجود را از خود دور نکنید. موارد شناخته شده زیادی وجود دارد که در آن لوگوی جدید با واکنش مشتری مواجه شده مانند، (طراحی مجدد لوگوی Gap در سال 2010 یکی از بدنام ترین لوگوهای بود که این شرکت مجبور شد تنها پس از یک هفته طرح جدید را کنار بگذارد). از این رو تغییرات تدریجی را به جای طراحی کاملا جدید در نظر بگیرید.برای اطلاع از دقیق قیمت طراحی لوگو میتونید با کارشناسان بارمان وب تماس بگیرید.

3. اجتناب از گرایش و مد در طراحی لوگو

اجتناب از گرایش و مد در طراحی لوگو

لوگوها برای مقاومت در برابر آزمون زمان طراحی شده اند. این بدان معناست که شما می خواهید از حروف نوشته های مد روز اجتناب کنید. تایپ فیتی که امروزه پیشرفته و گیرا به نظر می رسد، تنها شش ماه تا یک سال مدل روز به نظر می رسد طوریکه باید مجددا طراحی شود.

هنگامی که یک علامت کلمه یا لوگوتایپ بدون توجه به گرایش های مد روز طراحی می شود، می توان از آن برای چندین دهه استفاده کرد. لوگوی جیپ را در نظر بگیرید. از سال 1963 مورد استفاده قرار گرفته است، و در حالی که بخش نماد لوگو در طول سال ها کمی تغییر کرده است و کلمه "جیپ" بدون تغییر باقی مانده است که بیش از 50 سال استفاده شده است!

استثنا برای اجتناب از گرایش ها در یک لوگو برای مواردی است که فقط به طور موقت مورد استفاده قرار می گیرند (مانند یک رویداد)، و زمانی که لوگو باید به طور خاص نقطه ای از زمان را تداعی کند. اگر اینطور است، از یک typeface مد روز استفاده کنید که بلافاصله برای یک دوره خاص قابل تشخیص است.

4. لوگوی ساده تر بهتر است

لوگوها معمولا در اندازه های مختلف استفاده می شوند. از آنجایی که برخی از آن اندازه ها می توانند بسیار کوچک باشند، به طور کلی ساده تر بهتر است. شما می خواهید لوگویی طراحی کنید که به خوبی مقیاس شود و بتواند در هر کجا که نیاز است بدون نیاز به تغییر در طراحی اسم شرکت استفاده شود.
این لزوما به این معنی نیست که لوگوی شما باید مینیمالیستی باشد. اما استفاده از اصول طراحی مینیمالیستی، مانند حذف هر چیز غیر ضروری، یک رویکرد محکم برای طراحی لوگو است.

استفاده از تایپ فیس در لوگوهای ساده

هنگام انتخاب تایپ‌ فیس‌ هایی لوگو، به‌ ویژه، می‌خواهید در کنار سادگی اشتباه کنید. تایپ‌ فیس‌ هایی با جزئیات بسیار ظریف در اندازه‌ های کوچک خوب به نظر نمی‌ رسند یا جزئیات از بین می‌روند. به خصوص هنگام انتخاب تایپ فیس های لوگو شما می خواهید در کنار سادگی اشتباه کنید. تایپ‌ فیس‌های با جزئیات خیلی ظریف در اندازه‌ های کوچک خوب به نظر نمی‌ رسند یا کلان جزئیات را از بین می‌ برند. این دیدگاه در مورد تعداد حروفی که در لوگوی خود استفاده می کنید نیز صدق می کند.

در بیشتر موارد، شما می خواهید یک تایپ فیس را انتخاب کنید که قرار است برچسب شما نیز در لوگو گنجانده شود وجود یک تایپ فیس دوم اغلب در آنجا منطقی است. اما اگر بیش از یک تایپ فیس برای لوگوی خود انتخاب می کنید، مطمئن شوید که از اصول تایپوگرافی برای ترکیب حروف پیروی می کنید.

5. آن را از آن خود کنید

هیچ چیزی وجود ندارد که بگوید تایپ‌ فیس‌ ها در لوگوی شما باید دقیقاً همانطور که می‌ آیند استفاده شوند. جایی که لوگو تایپ‌ ها و علامت‌ های کلمه واقعاً می‌توانند متمایز شوند، با دستکاری و شخصی سازی حروف لوگو تایپ‌ ها و علامت‌ های کلمه می‌توانند متمایز شوند. همپو شانی کاراکترها، ترکیب سبک‌ ها، حذف بخش‌ هایی از کاراکتر ها و مواردی از این دست، همه راه‌ هایی هستند که می‌توانید یک تایپ فیس معمولی را بگیرید و آن را فوراً با نام تجاری خود مرتبط کنید.

استفاده از کاراکترها در شخص سازی لوگو

کاراکترهای خاص می توانند فرصتی عالی برای شخصی سازی کردن حروف در لوگوی شما باشند. امپرسند ها می توانند یکی از خلاقانه ترین کاراکترها برای شخصی سازی باشند زیرا تغییرات زیادی روی کاراکتر موجود است. در حالی که قبلاً گفته بودم که از ترکیب چند تایپ فیس در یک لوگو محتاط هستم، علامت یک استثنا است. تا زمانی که تنوع وزن و ضربه را در نظر می گیرید، باید آزادانه حروف امپرسند های خارج از حروف اصلی را در لوگوی خود بررسی کنید تا یک امپرسند با حالت و لحن مناسب برای لوگوی خود پیدا کنید.

6. ترکیب نوع و آیکون ها در لوگو

ترکیب نوع و آیکون ها در لوگو

در حالی که برخی از لوگو ها تنها از یک علامت نوشتاری خلق شده اند که بسیاری از نماد ها را در خود جای داده اند. مطمئن شوید که سبک تایپوگرافی شما با سبک هر نماد یا عنصر بصری دیگر مطابقت دارد مانند یک حاشیه یا زیر خط را که انتخاب می کنید که در لوگوی خود بگنجانید.. اگر تایپ فیس شما یک سریف سنتی است (مانند Didot یا Jenson، ) مطمئن شوید که نمادهای تان نیز از نظر ظاهر و سبک سنتی تر باشند ضمنا مخالف این مطلب هم درست است تنها مطمئن شوید که سبک هر یک از عناصر لوگوی تان هماهنگ است.