تماس با بارمان وب

سئو سایت فروشگاهی☀️افزایش نرخ کلیک و فروش

بهینه سازی موتور های جستجو آسان ترین کار برای وب سایت فروشگاهی است.علیرغم این واقعیت که سئو وب سایت فروشگاهی یکی از بالاترین بازگشت سرمایه را در بین کمپین های بازاریابی تجارت الکترونیک دارد بسیاری از فروشگاه های اینترنتی بدون توجه به موتورهای جستجو در کنار هم قرار گرفته اند. در عوض، بسیاری به رسانه‌ های اجتماعی یا تبلیغات پرداختی متکی هستند که می‌تواند برای شرکت‌ ها عالی باشد، اما معمولاً نیازمند تلاش مداوم و جریان درآمد هستند. هزینه تبلیغات هر ساله میلیاردها دلار برای شرکت ها هزینه دارد همچنین این هزینه در حال افزایش است.

سئو سایت فروشگاهی

از سوی دیگر، سئو سایت در درجه اول به تلاش اولیه نیاز دارد پس از رتبه‌ بندی، عملاً می‌توانید بصورت خودکار بدون هزینه‌ های مکرر فروش داشته باشید.
با در نظر گرفتن این موضوع، درک بهترین شیوه های سئو سایت می تواند به تغییر و بازگشایی تجارت الکترونیک شما کمک کند.

سئو On-Page سایت فروشگاهی

سئوی On-Page به این معناست که مطمئن شوید کلمات کلیدی شما در مکان های مناسب قرار دارند. این راهی است برای اطمینان از اینکه گوگل دقیقاً می داند صفحه شما در مورد چیست. سئوی On-Page سایت مهم است زیرا به شما کمک می کند در سایر ویژگی های صفحه نتایج موتور جستجو (سرپ) ظاهر شود.

عوامل مهم در رتبه بندی صفحات وب سایت فروشگاهی در موتور جستجو

عواملی که شامل رتبه بندی برای صفحه نتایج موتور جستجو می شوند عبارتند از:
تحقیق در مورد کلمات کلیدی وب سایت فروشگاهی
تحقیق در مورد کلمات کلیدی اولین قدم در کمپین سئو سایت فروشگاهی است.اگر این قسمت را اشتباه دریافت کنید، یکی از این دو اتفاق می افتد:

1. رتبه بندی کلمات کلیدی مورد نظرتان بسیار دشوار است و به صفحه اول گوگل نمی رسید.

2. شما برای کلمات کلیدی که ترافیک جذب نمی کنند یا باعث خرید مشتریان نمی شوند رتبه بندی می کنید.

هیچ یک از این موقعیت ها ایده آل نیستند، به همین دلیل است که تحقیق در مورد کلمات کلیدی سایت فروشگاهی بسیار مهم است همین تضمین می کند کلمات کلیدی را در نظر بگیرید که رتبه بندی آنها آسان است و حجم جستجوی مناسب و نرخ تبدیل بالایی دارند.با این حال، انتخاب کلمات کلیدی چیزی بیشتر از رتبه بندی دشوار یا تعداد افرادی است که این کلمات را جستجو می کنند.

عوامل مهم در انتخاب کلمات کلیدی برای سئو سایت فروشگاهی

چهار گزینه زیر می‌تواند در انجام تحقیق در مورد کلمات کلیدی وب سایت فروشگاهی، سختی یافتن کلمه کلیدی، میزان جستجو و کشف قصد خریدار کمک کند.

1-مشخص کردن کلمه کلیدی مناسب برای وب سایت فروشگاهی

مشخص کردن کلمه کلیدی مناسب برای وب سایت فروشگاهی

اگز از ابزاری مانند Ahrefs استفاده نکنید می توانید با استفاده از کلمات کلیدی سرچ گوگل، که حجم جستجوی بالای دارند پیدا کنید با این حال، برای شما مشکل کلمه کلیدی ایجاد نمی کند. اگر می‌خواهید تلاش‌ های سئو سایت فروشگاهی خود را جدی بگیرید و گسترش کلمات کلیدی خود را به حداکثر برسانید، ایجاد یک ماتریس کلمه کلیدی را در نظر بگیرید.

ماتریس کلمه کلیدی برای سئو سایت

ماتریس کلمات کلیدی راهی است برای بررسی کلمات کلیدی مرتبط و سازماندهی صفحه گسترده خود برای تعیین سریع بهترین کلمات کلیدی ممکن برای استفاده در هر یک از صفحات خود است. این براساس کلمه کلیدی، حجم جستجو و هدف جستجو مشخص می شود.

2- از آمازون برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی استفاده کنید.

آمازون یک معدن طلا از کلمات کلیدی با قصد خرید بالا است زیرا مردم معمولاً به قصد خرید چیزی آمازون را جستجو می کنند. برای یافتن اطلاعات کلیدی با آمازون، شروع به تایپ کلمه کلیدی خود کنید. در پاسخ، آمازون پیشنهادات تکمیل خودکار را منتشر خواهد کرد.

همانطور که می توانید تصور کنید، اگر صدها یا هزاران محصول داشته باشید، ممکن است زمان زیادی طول بکشد. اینجاست که ابزار کلید واژه آمازون وارد می شود. این ابزار به‌ طور خودکار پیشنهاد های تکمیل خودکار آمازون را برای هر کلمه کلیدی که تایپ می‌کنید را سر هم می کند. هر بار که جستجو می کنید، همه کلمات کلیدی را بررسی کنید و آنها را به لیست خود اضافه کنید، سپس با دکمه "دانلود کلمات کلیدی انتخاب شده" آن لیست را در یک (سی اس وی) دانلود کنید.

3. کلمات کلیدی وب سایت فروشگاهی را از طریق تحقیقات رقبا پیدا کنید

اگر رقبای دارید که در نتایج جستجو رتبه بالاتری نسبت به شما دارند، می‌توانید از سایت فروشگاهی آنها برای دریافت ایده‌های کلمه کلیدی استفاده کنید. ابتدا کلمه کلیدی خود را در گوگل تایپ کنید، یک رقیب را انتخاب کنید و صفحات دسته بندی و محصولات آنها را برای کلمات کلیدی احتمالی اسکن کنید.
مهم است که به خاطر داشته باشید که نباید کورکورانه از همان کلمه کلیدی رقبای خود استفاده کنید، فقط به این دلیل که آنها از شما بالاتر هستند.

اعتبار دامنه در سئو سایت فروشگاهی

عوامل دیگری مانند اعتبار دامنه وجود دارد. همچنین مهم است که برد کرامب را در نظر بگیرید، یک عملکرد ناوبری پیشرفته که به گوگل کمک می کند سایت فروشگاهی شما را اسکن و فهرست بندی کند. با وارد کردن سایت خود در گوگل می توانید متوجه شوید که بردکرامب را به درستی تنظیم کرده اید.
اگر "yoursite.com -> دسته -> زیرمجموعه" را می بینید، شما باید بردکرامب را تنظیم کنید.

4-پیدا کردن کلمات کلیدی با Ahrefs

Ahrefs یک ابزار سئو همه جانبه و فوق العاده است. شما می توانید از آن برای تحقیقات کلمات کلیدی سئو سایت فروشگاهی، تحقیقات رقابتی، ایجاد بک لینک و موارد دیگر استفاده کنید. از طریق سیستم آسان برای استفاده آن، می توانید گزارش های ساخته شده از رتبه بندی کلمات کلیدی در سایت خود و رقبای خود را مشاهده کنید، به شما این امکان را می دهد تا ببینید که چگونه در کنار هم قرار می گیرید و کجا می توانید پیشرفت کنید.

موارد مهم در صفحات محصولات وب سایت فروشگاهی

صفحات محصول و دسته‌ بندی بدون شک مهمترین صفحات برای رتبه‌ بندی هستند. اگر شخصی آنها را در گوگل پیدا کند، بلافاصله به تمام محصولات شما در آن دسته دسترسی خواهد داشت.

قرار دادن کلمات کلیدی در URL

قرار دادن کلمه کلیدی اصلی خود در URL یک راه ساده برای بهبود رتبه بندی جستجو است. این امر مخصوصاً برای وب‌ سایت‌ هایی که در جایگاه‌ های رقابتی‌تر رقابت می‌ کنند مرتبط است، زیرا URL های بهینه‌ سازی شده راهی اضافی برای به دست آوردن مزیت در مقابل رقبای خود برای افزایش ترافیک هستند. همچنین می‌توان آن‌ها را بر اساس هر کلمه کلیدی که برای رتبه‌ بندی صفحات شما بهتر است، سفارش دهید.و حتما سئوکار باید این مورد مهم رو رعایت کنه که گوگل به سایت رتبه بهتری بده.

کلمه کلیدی در تگ عنوان(H)

تگ عنوان صفحه یا تگ H1 باید کلید واژه را تا حد امکان نزدیک به ابتدا داشته باشد. این برای ارتقای مطالب مرکزی صفحه کار می کند به شما کمک می کند تا به صورت ارگانیک برای بر چسب عنوان رتبه بندی کنید.

تکرار کلمه کلیدی در توضیحات محصول

کپی متن جایی است که همه چیز کمی پیچیده تر می شود. اکثر صفحات دسته‌ بندی مستقیماً بدون مقدمه به محصولات می‌رسند، که برای Google ایده‌آل نیست. بهتر است حداقل یک مقدمه 300 کلمه ای با کلمه کلیدی خود حداقل 2-3 بار داشته باشید.

قرار دادن تگ alt در تصاویر

از آنجایی که گوگل نمی تواند تصاویر را بخواند، برای دانستن اینکه تصویر چیست و شامل چه مواردی می شود، به متن جایگزین(alt) تکیه می کنند.متن جایگزین تصویر می تواند فرصت دیگری را در اختیار شما قرار دهد تا کلمه کلیدی خود را در صفحه قرار دهید و به شما امکان نمایش بهتر در نتایج تصاویر گوگل را می دهد.

کلمه کلیدی در متادیتاها

در حالی که گنجاندن کلمه کلیدی شما در متادیتاها به طور مستقیم بر رتبه بندی تأثیر نمی گذارد، می تواند نرخ کلیک (CTR) را بهبود بخشد، که نشان داده رتبه بندی را بهبود می بخشد. این به این دلیل است که وقتی کلمه کلیدی اصلی خود را در تگ های توضیحات قرار می دهید، گوگل آن را در نتایج جستجو پررنگ می کند. و برای تمام صفحات دسته بندی و صفحات محصول خود همین کار را تکرار کنید.

قیمت سئو سایت فروشگاهی

قیمت سئو سایت فروشگاهی

قیمت گذاری سئو سایت سایت فروشگاهی بصورت پروژه ای، بر اساس پارامتر های مورد توافق در جلسه مشاوره سئو مانند افزایش ورودی سایت به میزان مشخص، بهبود رتبه در کلمات کلیدی که اکنون رتبه دارند، لینک سازی و … تعیین میگردد.

بازاریابی محتوایی در سئو سایت فروشگاهی

محتوا بخش مهمی از استراتژی بازاریابی مدرن است. در واقع، طبق مطالعه Oberlo:
• 96 درصد از تصمیم گیرندگان بازاریابی می گویند بازاریابی محتوا برای برند آنها موثر بوده است.
• بیش از نیمی از مارکتینگ از ترافیک ارگانیک برای سنجش میزان موفقیت محتوای خود استفاده می کنند.
• 70 درصد از مارکتینگ به طور فعال در بازاریابی محتوایی سرمایه گذاری می کنند.

محتوای با کیفیت یکی از ساده‌ترین راه‌ های سایت فروشگاهی شما برای رتبه‌ بندی کلمات کلیدی بیشتر و ایجاد بک لینک است. آن صفحات محصول و دسته را در نظر بگیرید فقط می تواند برای تعداد زیادی از کلمات کلیدی رتبه بندی کند. هنگامی که آنها را به حداکثر رساندید، دیگر نمی توانید املاک جستجویی را پوشش دهید. محتوا می تواند به پر کردن این شکاف ها کمک کند. اکنون می توانید برای کلمات کلیدی کوتاه و بلند که به صنعت شما مربوط می شوند رتبه بندی کنید. بازاریابی محتوایی می تواند ترافیک و فروش شما را افزایش دهد و ایجاد لینک به سایت شما در نهایت برای بهبود اعتبار دامنه شما آسان تر می شود.

تاثیر ساختار سایت فروشگاهی در سئو

معماری یا ساختار سایت فروشگاهی نحوه تنظیم منو، صفحات دسته بندی و صفحات محصول است. در اصل، دریافت بهترین و مرتبط ترین محتوا در مقابل مشتریان احتمالی و کاهش تعداد دفعاتی است که برای یافتن آن باید کلیک کنند.
دو قانون طلایی برای ساختار سایت فروشگاهی ایده ال وجود دارد:
1. آن را ساده و مقیاس پذیر کنید.
2. هیچ صفحه ای نباید بیش از سه کلیک از هر صفحه دیگری داشته باشد.
3. از تحقیقات کلمات کلیدی برای ایجاد URL های صفحه و زیرشاخه های بسیار مرتبط استفاده کنید.

سرعت لود صفحات سایت فروشگاهی

سرعت سایت برای توانایی سایت شما در رتبه بندی و تجربه کاربری ضروری است. بر اساس مطالعه ای از Radware، 51 درصد از خریداران آنلاین در ایالات متحده ادعا کردند که اگر سایتی خیلی کند باشد، خرید را کامل نمی کنند. برای اینکه ایده ای در مورد کارهایی که می توانید برای بهبود سرعت سایت خود انجام دهید به دست آورید، به ابزار PageSpeed Insights Google بروید و URL خود را وارد کنید. گوگل به شما در موبایل و دسکتاپ از 1 تا 100 امتیاز می دهد و مراحلی را برای افزایش سرعت بارگذاری به شما ارائه می دهد.در طراحی سایت فروشگاهی حتما بهینه سازی کدها و حذف کردن کدهای اضافی باید رعایت شود .

تاثیر ریدایرکت در سئو سایت فروشگاهی

ریدایرکت ها راهی برای فرستادن کاربران و موتورهای جستجو به URL متفاوتی از URL درخواست شده اولیه است. ریدایرکت ها روی سئوی شما تأثیر می گذارد، اگرچه خوب یا بد بودن آن توسط عوامل متعددی تعیین می شود. موتورهای جستجو اغلب به URL های منحصر به فرد برای شناسایی آنها متکی هستند. وقتی گوگل صفحه و تغییر مسیر را بررسی می کند، سعی می کند ارتباط بین صفحه جدید و کلمه کلیدی صفحه اصلی را مشخص کند.اطمینان حاصل کنید که بین URL قدیمی و آدرس تغییر مسیر داده شده ارتباط وجود دارد، در غیر این صورت ممکن است رتبه بندی سئو را از دست بدهید.

لینک سازی داخلی در سایت فروشگاهی

لینک سازی داخلی در سایت فروشگاهی

پیوندهای داخلی در صفحات دسته بندی محصولات می تواند به راهنمایی کاربران و جستجوگران از صفحه ای به صفحه دیگر در وب سایت شما کمک کند و یکی از نادیده گرفته ترین بخش های استراتژی سئو سایت است. با قرار دادن پیوندهای داخلی در صفحات خود، یک اکوسیستم در وب سایت خود ایجاد می کنید، خوانندگان را در صفحات خود نگه می دارید و احتمال تعامل یا تبدیل خود را افزایش می دهید.

فعال کردن HTTPs سایت فروشگاهی

اطمینان حاصل کنید که هر یک از URL های شما با کلمات کلیدی طراحی شده است. URL ها اغلب به صورت خودکار ایجاد می شوند و بسیاری از مشتریان قبل از رفتن به صفحه دیگر آن را به همان شکلی که هست رها می کنند. این یک اشتباه و از دست دادن یک فرصت بالقوه است. با ایجاد هر URL به عنوان پسوند خود صفحه، می توانید رتبه بندی و قابلیت های SEO خود را افزایش دهید.

نسخه موبایل(واکنشگرا)

تا پایان سال 2021، بیش از 60 درصد از جستجوهای گوگل در یک دستگاه تلفن همراه انجام شده است. با در نظر گرفتن این موضوع، بدیهی است که اطمینان از اینکه وب سایت شما نه تنها سازگار با موبایل نیست، بلکه پاسخگوی تلفن همراه است، برای موفقیت استراتژی سئو سایت فروشگاهی شما بسیار مهم است.

تاثیر محتوای تکراری در سئو سایت فروشگاهی

گوگل به طور فعال محتوای تکراری را دوست ندارد و سایت هایی را که صفحات اضافی زیادی دارند جریمه می کند.اطمینان حاصل کنید که وقتی در حال ایجاد محتوا یا صفحات دسته بندی هستید، آنها منحصر به فرد هستند و می توانند خود را از بقیه سایت شما جدا کنند.

افزودن تگ hreflang در سایت فروشگاهی

Hreflang یک ویژگی HTML است که برای شناسایی زبان و هدف جغرافیایی یک صفحه وب استفاده می شود.از نظر استراتژی سئوی شما، Hreflang می تواند مفید باشد اگر چندین نسخه از یک صفحه را به زبان های متناوب داشته باشید، زیرا می تواند به متمایز کردن آنها در گوگل کمک کند. شما نمی خواهید به خاطر تلاش برای دستیابی به مخاطبان مختلف در سراسر جهان جریمه شوید.

قرار دادن تگ کنونیکال (Canonicals)

نشانی‌ های اینترنتی یا تگ‌های متعارف با گفتن اینکه چه نسخه‌ای از URL می‌خواهید در نتایج جستجو نشان داده شود، به وب‌ سایت شما کمک می‌کنند. در موضوعات یا صفحات مشابه، کلمات کلیدی می توانند در چندین URL مختلف ظاهر شوند. بدون برچسب گذاری صفحه اصلی، نتایج سئو شما ممکن است آسیب ببیند زیرا گوگل شما را بر اساس عبارات جستجوی اضافی جریمه می کند.

تاثیر نقشه سایت (Sitemap) در سئو سایت فروشگاهی

نقشه سایت فایلی است که اطلاعاتی در مورد صفحات، ویدیوها یا فایل های دیگر در سایت شما ارائه می دهد. اساسا، نقشه سایت به گوگل می گوید که کدام صفحات در سایت شما صفحات مهمی هستند و به آنها اجازه می دهد تا سایت شما را با کارایی بیشتری بخزند. نقشه های سایت یک بخش کم ارزش گذاری شده اما حیاتی از استراتژی سئو شما هستند. با گفتن موتورهای جستجو به کجا نگاه کنند، می توانید برای انتقال خوانندگان و بینندگان بالقوه به صفحات خاص کار کنید ،رتبه آنها را بالا ببرید و به شما اجازه دهید ترافیک سایت را دیکته کنید.برای شروع سئو سایت حتما از شرکت های که سئوکار حرفه ای دارند کمک بگیرید.